Hakkımızda

Ege Bakkaliyesi’nden merhaba!

Size huzurun, yeşilin, barışın, temiz ve sağlıklı gıdanın başkenti Çanakkale’den sesleniyoruz. Bayramiç’in helvasından, Ezine’nin peynirinden, Bozcaada’nın reçelinden, Ayvacık’ın eriştesinden, Havran’ın soslarından, Edremit’in zeytininden, Civli’nin balından, Süleymanköy’ün nohutundan selam yolluyoruz. Zeus’un gözbebeği topraklardan, rüzgârın hakim olduğu denizlerden, mitolojik destansı hikâyelerin anavatanından “merhaba” diyoruz.

Biz 2012’de Kibrit Kutusu Cafe‘yi, 2013’te de Tosbağa Cafe‘yi kurduk. Ardından kafelerin idaresini ekip arkadaşlarımıza bırakıp 2015 yılının başında İstanbul’a istifamızı sunduk ve Ege’nin yolunu tuttuk. Sakin ve huzurlu bir Bozcaada yaşantısının ardından 2016 yılının başından itibaren de Çanakkale’de yaşamaya başladık. İstanbul’daki kafelerimizi ve canımız Bozcaada’yı da sık sık ziyaret ediyoruz. Bunun yanı sıra Bayramiç köylerine, Ezine zeytinliklerine, Gelibolu dolaylarına da yolumuzu her fırsatta düşürmeye gayret ediyoruz. 2020 yılının nisan ayından bu yana da Çanakkale’nin Ayvacık’a bağlı Süleymanköy’ünde yaşamakta, üretimlerimize burada gerçekleştirmekteyiz.

Ege Bakkaliyesi fikri ise kafeleri kurduğumuz ilk yıllardan beri var. O vakitlerden itibaren neredeyse tüm kahvaltılık ürünlerini yöresinden getirmeyi şiar edinen kafelerimiz bu geleneği halen sürdürmekteler. Hal böyle olunca o ürünler kafelere gelen misafirlerimiz tarafından çokça beğenildi ve dönem dönem bunu misafirlerimizle paylaştık. Kafelerimiz için özel soslar, reçeller ürettirmeye başladık. Bu ürünler de çok beğenildi. Geçmişte (ve halen) karavanımızla yolumuzu ne vakit Ege’ye düşürsek, son zamanlarda da ne zaman İstanbul’a ziyarete gelsek, peynirler, zeytinler, zeytinyağları hep aracımızda oldu. Çünkü arkadaşlarımız, dostlarımız, “Gelirken bizi unutmayın” diyordu. Nihayetinde de bu fikrimizin internet üzerinden satışla tamamlayacak, daha yeni bir ifadeyle “e-ticaret” yapacağımız Ege Bakkaliyesi adı altında vücut bulması için bu sene hazırlıklarımızı tamamladık.

Siteyi incelediğinizde yelpazesi geniş bir ürün çeşitliliği göreceksiniz. Bu ürünlerin bir kısmını evimizin alt katında kendimiz üretiyoruz, bir kısmını da güvendiğimiz ve bizzat test ettiğimiz üreticilerden temin ediyoruz. Siparişleri bazı özel dönemler haricinde sadece haftada bir gün (Pazartesi veya Salı) sizlere kargolayacağız. Yurtiçi Kargo ile çalışıyoruz. İlerde hacim genişlerse, bizim de ekip yeterse daha sık gönderimlerde bulunacağız diye düşünüyoruz. Kargo için sabit olarak 100 TL bedel siparişinizin sonuna eklenmektedir. Kargonuz çok büyük olasılıkla 100 TL’nin üzerinde tutsa da, üstünde kalan kısmı Ege Bakkaliyesi olarak biz karşılamaktayız.

Gıda işine yıllar evvel girdiğimizde kendimize bir söz vermiştik, lezzetini bilmediğimiz, tadına bakmadığımız, soframıza koymadığımız hiçbir ürünü satmayacağız demiştik. Ege Bakkaliyesi için de bu sözümüz geçerliliğini koruyor. Bunu, bir iddia veya hedeften öte yapmamız gereken olağan bir şey olarak düşünüyoruz.

Tüm siparişlerimiz için faturanız sipariş kolinizin içerisinde olacak. Yasal şirketimiz İstanbul’da, fiili işleyişi ve operasyonel işleri yürüttüğümüz yer ise Süleymanköy-Ayvacık-Çanakkale’de.

Sitemizden alışlarınızı havale veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz. Kredi kartı işlemlerimiz güvenliğimiz sertifikalıdır ve tüm onaylarını almıştır. Bu bölümde birçok önemli kuruluşun da çözüm ortağı olan İyzico firması ile çalışmaktayız.

Sitemize girip siparişinizi verin, ödemenizi havale ya da kredi kartı ile gerçekleştirin, Salı veya Çarşamba günü paketinizi hazırlayıp Yurtiçi Kargo’ya verelim, en geç iki gün içinde ürünler kapınızda olsun.

Gelelim teşekkürler bölümüne… Logomuzun ilk halini oluşturan dostumuz Recep Çimen‘e, logomuzu karavanlı hale getiren abimiz İbrahim Tapa‘ya, sitemize hayat veren ve gece gündüz kafasını şişirsek de bizi kapısından kovmayan Başar Aktaş‘a, tasarımlarıyla bakkalımızı renklendiren Melis Özcan‘a, 2022 yılında sitemizi revize eden, reklam ve sosyal medya konusunda da desteklerini esirgemeyen Ekin Baykal‘a kocaman teşekkür ederiz.

Süleymanköy’den, Çanakkale’den, Ege’den kucak dolusu selamlar!

Burcu Mert & Mustafa Dermanlı

Ege Bakkaliyesi

Sepetine ürün eklemediniz.